Методичний кабінет школи – центр педагогічної майстерності вчителів, інформаційно-ресурсний, науково-практичний центр школи.

/Files/images/Рисунок1.jpg

/Files/images/P4010312.JPG

В ньому кожний учитель може знайти собі методичну літературу за фахом, визначити для себе проблему, над якою він буде працювати, методичні рекомендації щодо проведення сучасного уроку і виховних заходів.

Методичний кабінет школи – центр методичної роботи, де організовується робота педагогічної та методичної ради, школи педагогічної майстерності, психолого-педагогічного семінару, педагогічних та науково-практичних конференцій, конкурсів професійної майстерності.

Шкільний методичний кабінет це той освітній простір, в якому спільно розвиваються вчителі і учні. Сьогодення вимагає творчого вчителя, творчу особистість може навчити і виховати тільки творча особистість. До творчості спонукає вчителя сьогоднішній учень – розвинена й нестандартна особистість, вимоглива до свого наставника. Творчість учителя виявляється насамперед у прагненні й умінні постійно удосконалювати свою майстерність, відкидати застарілі знаходити нові, більш досконалі методи практичної реалізації вимог часу, творчо застосовувати надбання передового досвіду, досліджувати свою роботу і роботу колег.

Для методичного кабінету в нашій школі виділено окремий кабінет, він естетично оформлений, є обладнані місця для самостійної роботи вчителів. Це – робочий куточок. Структура і наповнюваність кабінету продумані

і створені так, що матеріали, які є в наявності та зберігаються в ньому, розміщені раціонально, зручно для використання.

Методичний кабінет — це організаційна форма науково-методичної роботи з педагогічними працівниками. Він забезпечує управління двоєдиним педагогічним процесом, що охоплює діяльність, спрямовану на підвищення педагогічної майстерності педагогів школи, з одного боку, і якість навчання учнів - з іншого.

На базі методичного кабінету проводяться педагогічні ради, інструктивно-методичні наради, засідання шкільних методичних об’єднань та методичної ради школи, семінари, педагогічні читання, засідання «Школи молодого вчителя».

Шкільний методичний кабінет є основною базою для проведення усіх видів методичних заходів та організаційних форм самоосвіти вчителів, обладнаний відповідно до вимог Положення про шкільний методичний кабінет. У ньому зосереджено:

  • · нормативно – правові документи про школу, методичні листи і розпорядження Міністерства освіти і науки України;
  • · література з питань педагогіки і психології, методики викладання навчальних предметів;
  • · матеріали про перспективний педагогічний досвід;
  • · матеріали про педагогічну пропаганду серед батьків;
  • · документація шкільних методичних об’єднань;
  • · педагогічні виставки з актуальних проблем навчально-виховного процесу.

Створено і постійно поновлюється банк методичних матеріалів, відкритих уроків та позакласних заходів, семінарів, конференцій.

Є постійно діючі виставки, зразки плануючої документації, методичні розробки учителів, куточок атестації для педагогічних працівників, новинки науково-методичної літератури, досвід колег, необхідна періодична, навчальна, методична література для підготовки до занять, позаурочних заходів, виступів, доповідей на педагогічних читаннях і конференціях.

Щорічно проводяться творчі звіти педагогічних працівників, які атестуються. Звітуючи, учителі діляться своїми знахідками, методичними доробками, знайомлять інших членів педагогічного колективу з технологією власного досвіду.

Для організації методичної роботи в школі, розробки документів для забезпечення оптимальних умов для розгортання науково-методичної роботи, експертизи та діагностики якості роботи методичних об'єднань, розробки рекомендацій щодо удосконалення роботи над науково-методичною проблемою в школі функціонує методична рада.

У цьому році методичний кабінет школи поповнився матеріалами:

  • · тематичними розробками вчителів;
  • · доповідями на засіданнях методичних об’єднань;
  • · матеріалами, зібраними під час проведення семінарів, атестації.

Значна увага приділяється залученню педагогічних працівників до участі у різного роду професійних конкурсах, конференціях, семінарах. Згідно плану роботи школи проводяться предметні тижні, матеріали яких оформляються головами методичних об’єднань та зберігаються у методичному кабінеті. Творчі доробки педагогів збираються та систематизуються.

Творчого учня може виховати і творчий вчитель. А тому реалізація концепції особистісно орієнтованого навчання вимагає створення відповідно особистісно орієнтованої структури методичної роботи.

Кiлькiсть переглядiв: 252

Коментарi